Aquapark Olešná, který byl otevřen před devíti lety v těsné blízkosti stejnojmenné přehrady, jen včera dopoledne navštívilo více než tři sta lidí. Deník se několika z nich zeptal, jaké jsou podle nich výhody a nevýhody areálu. „Jsem tady poprvé, můj první dojem je takový, že je to tu fajn. Vidím tady dost atrakcí, a to i pro děti, WC je čisté a personál slušný. Nemám problém," shrnula ve čtvrtek dopoledne šestadvacetiletá Sandra z Frýdku-Místku.

Devětatřicetiletá Denisa je naopak v aquaparku jako doma. „Chodím tady pravidelně, jsem tu každou volnou chvíli. Řekla bych, že tady je super vyžití pro děti, tobogany a další atrakce jsou zdarma, to je fajn," konstatovala. „Myslím, že nevýhodou je vyšší vstupné a málo stínu. Možná by to chtělo víc stromů, ale jinak je to tady super, " zopakovala návštěvnice aquaparku. „Je pravda, že je tu málo stínu," řekla včera Deníku 15letá Kateřina Tylečková. „Výhodou je naopak to, že je tu na každém rohu nějaký stánek s jídlem. Není tu jen jeden, u kterého by byla velká fronta," dodala dívka z Palkovic.

Do Aquaparku Olešná často jezdí 36letý David Rucki a myslí si, že areál prakticky nemá žádné nedostatky. „Za sebe říkám, že tu je všechno v pohodě. Pár stromů navíc by se možná hodilo, ale to by pak stín mohl zakrýt i bazén. Myslím si, že nevýhody tady nejsou, proto tady jezdíme," řekl muž z Českého Těšína. Po chvíli ovšem přišel na to, že rodina doma zapomněla karty. „Hodila by se tu půjčovna společenských her," usmál se.

Celodenní vstupné pro dospělého činí 110 korun. Děti do tří let mohou do aquaparku zadarmo, návštěvníci do 15 let, studenti, senioři nad 65 let a lidé s průkazkou ZTP zaplatí 80 korun. Frýdecko-místecký aquapark funguje celoročně má totiž krytou i venkovní část. Lidé kvitují i blízkost přehrady s cyklostezkou a hřištěm pro děti.