Soubor nemovitostí šel do elektronické dražby už v dubnu, jenže vydražitel nakonec ve dvouměsíční lhůtě nezaplatil částku 12,2 milionu korun, což byla konečná částka dražby.

Do ní se zapojil také raškovický obecní úřad, který dražil do výše deseti milionů korun. Dalšího příhozu se obec už na doporučení zastupitelů nezúčastnila.

Areál, který sestává z několika objektů dříve sloužících pro textilní výrobu, se nachází v centrální části obce. Nechybí v něm například bývalá dvoupodlažní administrativní budova, kuchyně s jídelnou, shluk výrobních hal a skladová hala. Tkalcovna v Raškovicích byla uzavřena na konci března 2008 v souvislosti s útlumem textilní výroby.

Areál Slezanu v Raškovicích možná bude mít nového majitele.Zdroj: Deník / Lukáš Morys

Objekty jsou pro svou původní činnost nevyužívané, v roce 2014 byl vydán souhlas s jejich demolicí, ne všechny jsou však svým stavem určeny k demolici. Vyřízený demoliční výměr opravňuje zdemolovat všechny stavby, nebo jen vybrané podle úvahy investora.

Pozemky by mohly být využity k průmyslu, ale také pro obchod, služby, administrativu nebo rezidenční výstavbu v případě, že by se změnil územní plán obce. Výhodou pro případné investory může být fakt, že nedaleko se nachází nošovická automobilka.

Celková cena areálu činí podle znaleckého posudku deset milionů korun.

V nové elektronické dražbě, která se bude konat 31. července, bude činit hodnota nejnižšího podání osm milionů korun.