Vojáci výcvik zastavili po incidentu, kdy o sebe při letu na Den NATO v Mošnově lehce zavadily dva stroje. Letadla se ve vzduchu dotkla křídly. Podle Introvičové bylo příčinou incidentu nedodržení rozestupů mezi letouny. "Spolupůsobícím faktorem byly silné turbulence a poryvy větru," řekla Introvičová.
Doplnila, že piloty, kteří způsobili lehké poškození letounu, armádní instruktoři přezkouší z techniky pilotáže. Poškozený letoun chce armáda převézt z letiště v Mošnově na základnu v Čáslavi, kde vojáci provádí revize letounů. Několikadenní zákaz letů postihl například letos v dubnu i nadzvukové letouny české armády Jas-39 Gripen, příčinou byla havárie stroje stejného typu ve Švédsku.
Podobné opatření, které postihlo letouny MiG-21 a L-39, přijala armáda také koncem roku 2001 kvůli pochybnostem o technické kvalitě palubních výškoměrů. Ve stejné době se nesmělo létat ani s tehdy nově zařazovanými bitevníky L-159, a to kvůli problémům s jedním z počítačů. Před třemi lety zase po nouzovém přistání bitevního vrtulníku Mi-24 nesměly několik dnů do vzduchu helikoptéry sovětské a ruské výroby, které slouží v české armádě.