Stalo se tak v rámci projednávání jeho žádosti o obnovu procesu. Kramný byl v roce 2016 pravomocně odsouzen k 28 rokům vězení za vraždu manželky a dcery, které podle rozsudku zabil elektrickým proudem v červenci 2013 během dovolené v Egyptě.

Kramný vinu popírá. Tvrdí, že šlo o otravu jídlem. Na žádost obhajoby se ve čtvrtek u soudu mimo jiné přehrávaly telefonáty z Egypta. Kramný podle své verze telefonoval na pojišťovnu krátce poté, co zjistili, že jeho blízcí jsou mrtví.

Operátorce na lince pojišťovny zadýchaným hlasem říká: „Stala se mi taková věc. Jsem vstanul a zjistil jsem, že manželka s dcerou jsou mrtvé. Že umřely ve spánku. Co mám dělat dál? Mám u vás pojištění,“ říká otřesený Kramný.

Krajský soud začal projednávat žádost Petra Kramného odsouzeného za dvojnásobnou vraždu, o obnovu řízení, 29. listopadu 2022, Ostrava.
VIDEO: Kramný změnil vizáž. Takto u soudu v Ostravě žádal o obnovu procesu

Operátorka po chvíli volá zpátky a společně s Kramným řeší formality, jména pojištěných a podobně. S Kramným se zpočátku kvůli špatnému spojení nemůže domluvit, poté však od něj všechny potřebné údaje získá.

Kramný po celou dobu trhaně dýchá a v závěru popisuje, že jim bylo večer všem špatně. O povolení (či zamítnutí) žádosti o obnovu procesu rozhodne soud v únoru příštího roku.