Zástupci přepravní firmy, která v oblasti zajišťuje autobusové spojení, v úterý po jednání krizového štábu uvedli, že zastávky „škola", „Sojka" a „Na Dušinci" nebudou v rámci příměstské dopravy obsluhovány. Stejný problém pak budou mít i cestující, kteří využívají zastávku „Na Tyrské" v sousedních Oldřichovicích.

Opravovat se bude vždy jedna polovina silnice, ta však má na šířku jen šest metrů. V místě navíc bude stavební technika, která podle projektu „odebere" až 35centimetrovou vrstvu stávající komunikace. Podle odborníků v takovém případě nelze zajistit bezpečnou přepravu cestujících.

„To je úplné šílenství. Krucinál, to je špatně," reagoval předseda osadního výboru Adolf Bolek. „Z těch zastávek jezdí lidé do práce a děti do škol. Studenti odtud jezdí do Frýdku a na vlak do Těšína," řekl Adolf Bolek s tím, že bude chtít jednat o náhradní přepravě.

Členové krizového štábu v úterý naznačili, že někteří místní obyvatelé, kteří žijí přímo u silnice, se nemusí 11 až 22 dní dostat autem z garáže. Pravděpodobně přijdou i problémy s dostupností obchodu u restaurace Sojka.

Více přinese středeční Frýdecko-místecký a Třinecký deník