Původně se totiž počítalo, že v dané lokalitě vznikne i točna autobusů – ta nakonec zůstane o několik stovek metrů níže na původním místě.

„Při veřejném projednávání s občany žijícími v této lokalitě jsme se zjistili, že lidé točnu autobusů přesunout nechtějí – a argumenty byly jasné. Například v zimě svážejí do tohoto místa popelnice k odvozu. A pokud je hodně sněhu, ponechávají zde stát svá auta, protože se nedostanou až ke svým domům,“ nastínila starostka Bukovce Monika Czepczorová.

Ilustrační snímek z ostravské ZOO.
Polština? V regionu je slyšet stále častěji

Přesto v dané lokalitě bude stavebně živo – součástí místa bude zejména turistům k odpočinku sloužit přístřešek, protože již nemohou využít hospůdku Pod lípou.

„Místní občané odsouhlasili i hrazdy a další prvky na cvičení zejména pro mládež, nebude zde chybět menší hřiště pro petanque, stojany na kola. Místo bude hlavně hodně zelené se spoustou květin,“ upřesnila starostka s tím, že oficiální parkoviště zde nebude, nicméně místní zde zaparkovat budou moci.

V současné době obec vyřizuje souhlasy vlastníků pozemků, aby mohla zahájit územní řízení.

Autobusová točna tak zůstane na současném místě – u školy. Přesto se řidičům autobusů, kteří mnohdy museli kličkovat mezi zaparkovanými auty, oddechne.

Obec v místě postaví dvě menší parkoviště. Jedno vznikne podél silnice zatrubněním příkopu, druhé bude součástí točny v její horní části.

V případě, že se obci podaří získat dotaci na výstavbu multifunkčního hřiště, přibude další parkovací stání i u komunikace vedoucí pod tělocvičnou.

Ilustrační foto
Největší zájem o volné byty mají sociálně slabí
Ilustrační fotografie.
Spásný déšť pomůže, sucho ale přetrvává
Sekání trávy. Ilustrační foto.
Sečení trávy je v plném proudu