Nové autobusové nádraží ve frýdecké lokalitě Na Poříčí je připraveno k provozu. Primátorka města Eva Richtrová (ČSSD) a generální ředitel ČSAD Frýdek– –Místek Tomáš Vavřík včera slavnostně k novému stanovišti přestřihli pásku. Pro cestující začne běžně fungovat od 9. prosince, kdy vstoupí v platnost změněné jízdní řády.

Výstavba nových terminálů a moderní haly stála dohromady bezmála 64 milionů korun. Více než dvaceti čtyřmi a půl milionem korun z této sumy dotovala Evropská unie a dalších 20 milionů korun uhradila společnost ČSAD za dvacetiletý pronájem nádraží.

Město ze svého rozpočtu tedy zaplatilo jen něco přes 19 milionů korun. „V nádražní budově se nachází velká vstupní hala s čekárnou a veřejnými toaletami, je zde také novinový stánek, bufet a cestovní kancelář ČSAD. Díky velkoplošné obrazovce tu bude fungovat přehledný vnitřní informační systém. Nádraží má celkem šest nástupišť a poblíž je parkoviště pro 26 osobních vozů,“ konstatoval Tomáš Vavřík.

Nad vstupní halou uvnitř budovy je galerie, kde se počítá s čekárnou a internetovou kavárnou, o jejím využití ale zatím ČSAD jedná.

Nové autobusové nádraží město už nutně potřebovalo. Kapacita starého stanoviště byla nedostačující, navíc na něm chyběla nástupiště, což pro cestující představovalo nemalé riziko. Kromě toho vjezd a výjezd ze současného stanoviště blokoval provoz na průtahu městem. Investice vložené do vybudování nového terminálu se v ceně jízdného prozatím nepromítnou.