Cílem akce je prezentace různých sportovních, kulturních a zájmových oddílů, klubů a kroužků. „Přišla jsem s tříletou vnučkou Barunkou. Od strážníků, kteří tady mají taky stánek, dostala omalovánku. Moc se nám tu líbí. Ještě se půjdeme podívat na rytíře. Možná se zapojíme i do některých soutěží,“ uvedla včera Anna Nováková z Frýdku-Místku.

„Po dvouleté pauze se nám podařilo sestavit organizační štáb, takže jsme se připojili mezi sedmadvacet měst, kde se největší přehlídka sdružení dětí a mládeže koná. Ve Frýdku-Místku je již tato akce počtvrté. Do celého areálu mohou chodit rodiče s dětmi na bohatý program,“ dodal za organizační štáb Pavel Železník s tím, že program skončí v sobotu večer. Bambiriádu v minulých letech ve Frýdku-Místku navštívilo na devět tisíc návštěvníků.

Letošní ročník Bambiriády probíhá od pátku do soboty také na náměstí Svobody v Třinci. V pátek dopoledne probíhaly poslední přípravy organizátorů. Slavnostní zahájení uvidí lidé v sobotu 24. května v 10 hodin dopoledne. Mohou se těšit na pódiová vystoupení a prezentaci Policie ČR, v 15 hodin se představí i hasičský záchranný sbor.

Od 13 do 17 hodin náměstí ovládnou workshopy a soutěže. Pořadatelé vyzvali všechny mateřské a základní školy k účasti v soutěži o velký bambiriádní dort. Děti budou rozděleny do tří věkových kategorií. Úkoly budou zaměřeny na postřeh, vědomosti, znalosti či šikovnost.

Slavnostní zahájení v Praze

Pořadatelé z České rady dětí a mládeže (ČRDM) spolu se svými hosty a zástupci partnerských organizací před polednem 22. května 2008 na Střeleckém ostrově oficiálně zahájili jubilejní, v pořadí již desátou Bambiriádu.

Známá celorepubliková akce se až do neděle 25. května koná dva, tři nebo čtyři dny kromě Prahy i v dalších 27 městech ČR. Rozličná mládežnická sdružení a centra volného času na Bambiriádě nabízejí rodičům, a hlavně jejich dětem své osvědčené recepty na příjemné a užitečné trávení volného času. Nestůj! Pojď se přidat. Máš právo mít kamarády, vybízí přitom malé návštěvníky slogan letošního ročníku.