„Město má schválený „Integrovaný plán rozvoje statutárního města Frýdku-Místku přitažlivé město", na jehož jednotlivé projekty má alokováno přibližně 225 milionů korun. Posledním z těchto projektů měla být ,Revitalizace areálu bývalých kasáren ve frýdeckém lese´," upřesnil Pavel Osina z odboru územního rozvoje a stavebního řádu.

„Z dotace Moravskoslezského kraje byla zpracována studie využitelnosti této lokality. Během minulého roku však došlo k přehodnocení priorit. Tento projekt byl nahrazen projektem baseballového hřiště včetně zázemí, kdy dojde k revitalizaci bývalé kotelny v ulici 28. října v Místku. S realizací výstavby baseballového hřiště počítáme v roce 2014," doplnil.

Největší radost tak mají především členové frýdecko-místeckého baseballového týmu Klasik. Dodus musejí vzít za vděk škvárovým hřištěm v blízkosti TJ Slezan, které bylo sice rozšířeno, ale pro nedostatek financí nebylo zatravněno.

„Jsme samozřejmě rádi, že po dvaceti letech se dočkáme hřiště, na kterém se dá hrát. Doposud jsme byli na škváře, kvůli které nám ,nepouštěli´ soutěže, tedy pro neregulérnost hřiště," řekl Marcel Pardík, předseda klubu Klasik. „Celý projekt je v běhu, pracujeme na něm asi půl roku. Kromě zázemí počítáme s hřištěm pro všechny věkové kategorie, tedy od šestiletých dětí až po osmnáctileté. Své místo tam budou mít také diváci. Už se na to těšíme," poznamenal předseda, který se baseballu věnuje už dvacet let.

„Hlavně že tu nebude žádný supermarket! Protože tu máme už hodně přesupermarketováno," očividně si oddechla žena po informaci, že z okna svého bytu v ulici 28. října bude koukat přímo na nově vystavěné baseballové hřiště.