Zázemí ve Ski areálu Bílá bylo zalité sluncem, za to trať se linula příjemně ve stínu místních stromů. I tak do cíle dorazili účastníci pořádně orosení, ještě aby ne, i když ne vždy běží o vítězství, zaběhnout si osobní rekord na trati se záporným profilem láká kdekoho. I proto byla startovní listina zaplněna do posledního místa.

Výstava Jana Bocka s názvem Mávnutí motýlích křídel v Galerii města Třince. Foto: archiv galerie
Jan Bocek versus koronavirové umění. Kontrast dvou nových expozic Galerie Třinec

Letošní závod na 19 kilometrové trati vyhrál Krystian Zahraj (1:19:02 hodiny), mezi ženami vyhrála Petra Pastorová (1:27:36). Ta uspěla i na 11 kilometrové trase (0:49:38). Mezi muži na kratší distanci zvítězil Daniel Filip (0:46:21). V cíli ale dostal medaili úplně každý účastník závodu.

Nesoutěžní trasa s názvem VoltaRUN, měřící 6 kilometrů, určená naprostým začátečníkům a všem, kteří mají chuť zažít jedinečnou atmosféru seriálu Běhej lesy, přilákala 102 účastníků, mezi nimi například i zpěváka Adama Mišíka.

Dětské trasy vedoucí kolem zázemí pod lanovkou měly 230 účastníků. Děti ukázaly, jak rychle se umí prohnat po trasách 500 a 1 000 metrů.

Letní aquapark Olešná, 30. července 2020 ve Frýdku-Místku.
PODÍVEJTE SE: Tak to vypadá na Olešné: aquapark i kemp v obležení návštěvníků

Závod měl i dobročinný kontext. Rodině handicapované Karolinky účastníci závodů přispěli částkou 91 250 korun na potřebné rehabilitace. Seriál Běhej lesy má ještě před sebou další tři zastávky, na Karlštejně, v Jizerských horách a na Šumavě.