„Koncert se nám velice líbil, přišlo odhadem osm set až devět set lidí, což je obrovská účast,“ řekla v pondělí ředitelka stacionáře Alena Kostková.

Benefice přispěla k tomu, že stacionář v poslední době od sponzorů a dárců získal celkem 3,5 milionu korun. Mimořádné podpoře se těšil například v Občanské volbě.

Stacionáři pomohl také benefiční koncert Srdce Evropy.

Zařízení nyní všechny peníze použije na rozsáhlý projekt s názvem Zkvalitnění poskytované péče o postižené děti. „Půjde o rekonstrukci podzemního poschodí a částečně také přízemí,“ uvedla Kostková. „Chceme, aby vše bylo hotovo do konce letošního roku, ale je to velice odvážné tvrzení – teď budeme teprve oslovovat firmy a připraví se výběrové řízení,“ poznamenala ředitelka třineckého stacionáře.

Marta Kubišová vystoupila bez nároku na honorář. S tím, že lidem zapívá, souhlasila poté, co se seznámila s celým projektem rekonstrukce. „Měla jedinou podmínku: aby nešlo jen o morální podporu, ale o skutečnou finanční pomoc minimálně pět set tisíc korun. Už s předstihem jsme věděli, že se to podaří,“ řekla Kostková.