Ski areál Bílá bude v pátek fungovat od 9 do 16 hodin, v osmnáct hodin startuje tříhodinové večerní lyžování. Při půlmetrové výšce sněhu je celková délka upravených tratí 5,3 kilometru, postupně se projíždějí také všechny čtyři běžecké stopy.

Středisko Javorový vrch, kde leží čtyřicet centimetrů sněhu, plánuje provoz od 8.30 do 16 hodin. V čeladenském areálu Kocianka se bude poslední den v roce lyžovat od devíti do šestnácti hodin, večer to bude až do 21. hodiny. Leží zde půlmetrová sněhová pokrývka.

Areál v Palkovicích, kde je rovný metr sněhu, spustí vleky už v osm hodin ráno. Lyžuje se do 16. hodiny a večer od 18 do 21 hodin. Stejné to bude i v následující den.

Dva kilometry upravených tratí nabízí ski areál v Mostech u Jablunkova, kde se v pátek lyžuje od 8.30 do 16 hodin. V provozu jsou všechny sjezdovky, leží na nich v průměru 75 centimetrů sněhu. Běžecké trasy jsou upraveny směrem na tunel, Studeničné, Gírovou a na Hrčavu, běžkaři mohou i na běžecký okruh, směrem na Jablunkov se kvůli nedostatku přírodního sněhu upravovat nedá. Na Nový rok je mostecký areál v provozu mezi 10. a 16. hodinou a také při večerním lyžování od 17 do 21 hodin.

Od devíti hodin bude fungovat areál Opálená Pstruží, také zde se od osmnácté hodiny chystá večerní lyžování. Při výšce sněhu sedmdesát centimetrů je celková délka tratí přes jeden kilometr.

Lyžaři a snowboardisté mohou poslední den v roce přijet i do Řeky, kde je v provozu modrá sjezdovka, a to od devíti hodin. Lyžuje se až do večera. Areál Kempaland v Bukovci přivítá první návštěvníky o půl deváté ráno, rovněž zde je vše připraveno na večerní lyžování.

Bez ohledu na to, kam zamíří, by návštěvníci hor měli být opatrní. Varováním je případ mladé dívky, která ve středu večer sjížděla z Lysé hory na igelitovém sáčku a narazila do stromu v prostoru Lukšinec. Po nárazu si zlomila stehenní kost. Na místo ihned vyrazila tříčlenná skupina záchranářů horské služby s terenním vozidlem a čtyřkolkou na pásech, po fixaci zlomené končetiny do vakuové matrace byla mladá dívka transportována do údolí Malenovic a předána posádce rychlé lékařské pomoci.

Podle Horské služby se jednalo o velmi závažné poranění, které může při masivním krvácení do stehna znamenat ohrožení života.

Návštěvníci areálů by měli dodržovat několik základních pravidel pro chování na sjezdovce. Při jízdě si musejí počínat tak, aby neohrožovali své okolí, měli by dbát svých schopností a daných terénních a povětrnostních podmínek. Na sjezdovou trať by lyžař neměl vjíždět nebo ji křižovat, dokud se nepřesvědčí, že je volná.

Návštěvníci středisek by měli respektovat i výstražné značky. Zvlášť opatrní musejí být v úzkých místech – na těchto místech se nezastavuje, při upadnutí je dobré prostor urychleně vyklidit. Lyžař může předjíždět z kterékoliv strany, ale vždy jen s dodržením patřičného odstupu, přičemž za bezpečnost při míjení zodpovídá předjíždějící. Rovněž výzbroj musí být bezpečná, a to i pro lyžařovo okolí.