Tato regionální agentura se podílí se na projektech a akcích úzce spjatým s tímto krajem, pro turisty přijíždějícím do Beskyd je průvodcem a rádcem na jejich putování a zajišťuje pro ně kompletní informační servis o službách cestovního ruchu v regionu. Důvodem stěhování bude rekonstrukce domu, ve kterém momentálně sídlí jeho centrála, a to na adrese na místeckém náměstí Svobody číslo popisné 6.

Beskydské informační centrum bude dočasně přemístěno do provizorních prostor na témže náměstí Svobody na č. 48. Jedná se o vchod vpravo od asijského bistra, a návštěvníci tak musí vystoupat do prvního patra.

Provoz informačního centra nebude nikterak omezen. I nadále si zájemci mohou na této adrese zakoupit suvenýry, mapy, případně vstupenky v předprodeji. Taktéž Ticketpro bude v těchto náhradních prostorech stále k dispozici.

Pouze ve dnech od 4. do 5. října 2010 bude informační centrum v Místku uzavřeno. V tento termín bude probíhat samotné stěhování. „Vzhledem k tomu, že v souvislosti se stěhováním bude nějaký čas trvat i přesměrování telefonních linek, mohou nás lidé kontaktovat buď na mobilu 731 158 271 nebo na telefonním čísle frýdecké pobočky 558 438 391,“ sdělila Lucie Talavašková z místeckého BIC.

Pro ostatní pobočky se nic nemění a budou nadále otevřeny ve svých standardních provozních dobách.

Předpokládaná doba rekonstrukce se odhaduje na 3 měsíce a o jejím ukončení bude veřejnost informována na webových stránkách Beskydského informačního centra www.beskydy.com.