Trhy se budou na náměstí konat pravidelně, co čtrnáct dní, vždy ve čtvrtek od 10 do 17 hodin, a to až do prosince.

Pořadatelem trhů je statutární město Frýdek-Místek. Jejich konání je podpořeno dotací ve výši 150 tisíc korun. Z těchto financí město zajistilo mimo jiné i 16 vlastních stánků pro prodejce, celkem jich ale na náměstí bude přes 30.

Prodejci jsou z řad převážně místních farmářů, potravinářů a řemeslníků, kteří nabídnou produkty pěstované a vyrobené v našem regionu. Zájemci si tak budou moci koupit například vejce z podestýlky od nosnic z rodinné příborské farmy, zeleninu a ovoce z Tiché, brambory z Chlebovic, sójové výrobky ze Sviadnova, sýrové speciality z Jablunkova, masné výrobky z Krnova, řepkový olej z Malenovic, koření bez glutamátu i soli, které je mícháno ve Frýdku-Místku, slezské koláče, ale také keramiku ze Štramberku, mýdla z mystické mydlárny v Řepištích, dřevěné ručně vyřezávané vařečky a misky nebo deky z Palkovic. V jednom ze stánků se bude také prodávat pivo uvařené na Hukvaldech a v dalším prvotřídní bylinné likéry, vyráběné z beskydských bylin bez použití umělých sladidel. Příští Beskydské farmářské trhy, které se uskuteční za 14 dnů, by měly nabídnout i kvasnicové pivo z Rožnova či pštrosí maso a výrobky z něj.

„Cílem Beskydských farmářských trhů je podpořit místní farmáře a potravináře a zvýšit zájem místních obyvatel o produkty pěstované a vyráběné v našem regionu. Při výběru prodejců byl kladen důraz na to, aby se do prodeje nedostalo zboží, které je vyráběno velkoprůmyslově nebo zakoupeno v supermarketech. Na dodržování podmínek prodeje bude dohlížet provozovatel trhu, kterým je statutární město Frýdek-Místek, zejména pak pracovníci živnostenského úřadu,“ uvedl náměstek primátora Michal Novák.

Trhy se budou konat na náměstí Svobody, které má ideální dostupnost. V jeho blízkosti je několik zastávek městské hromadné dopravy a motorizovaní návštěvníci mají možnost parkování v těsné blízkosti náměstí.