V kategorii dokumentů a reportáží se na prvním místě umístil Eduard Mocek s filmem Umění ohně. V kategorii animovaných a experimentálních filmů porotu nejvíce zaujal snímek Petra Barana Dívkám do památníku. V kategorii hraných filmů se pak nejlépe umístil film Oskara Sieberta Zachráněn. Hlavní cenu Beskydského ještěra získal Petr Baran s filmem Dívkám do Památníku a cenu města Eduard Mocek se snímkem Umění ohně.

V soutěži sklízeli úspěchy i frýdecko-místečtí filmaři: druhé místo v kategorii animovaných a experimentálních filmů získal Zdeněk Zícha se svým snímkem O zraku a vodě a čestným uznáním v kategorii dokumentů a reportáží byl oceněn film Větřák Bohuslava Cihly.

„Ve srovnání s loňským ročníkem jednoznačně vzrostla úroveň filmů. Velkým oživením soutěže je řada hraných snímků,“ konstatovala ředitelka soutěže Anna Zíchová. „Na celé řadě filmů bylo vidět nejen nadšení, ale i spousta trpělivé práce. Některá díla jsou skutečně na profesionální úrovni. Na soutěži je pozoruhodné i velmi široké věkové rozpětí účastníků a široká žánrová škála,“ zhodnotila soutěž ředitelka. „Promítaly se dokumenty, reportáže, experimenty, animace a hraný film. Na své si tak přišel i náročný divák,“ dodala.