Se zmíněnými policisty se lidé mohou setkat v  Beskydech v lokalitách Bílá, Gruň, Pustevny, Severka, Mosty u Jablunkova a v Jeseníkách na Ovčárně, a to v rámci policejní akce Bezpečně na horách. „Policejní hlídky na lyžích dohlíží nejen na chování lyžařů a snowboardistů na sjezdovkách, ale také působí preventivně. V případě potřeby asistují Horské službě ČR, s kterou mají navázanou kvalitní spolupráci,“ sděluje policejní komisařka Pavla Procházková.

Český dům, též bývalá pivnice Čech, 21. listopadu 2023, Frýdek-Místek.
VIDEO: Český dům, další ostuda Frýdku-Místku, nad kterou po dražbě visí otazník

Vzhledem k tomu, že uvedení policisté mají i zdravotnický výcvik, poskytují často lidem zraněným na svazích první pomoc, případně jsou schopni osobu transportovat na čtyřkolce. „Ve volném terénu pomáhají policisté pracovníkům horské služby při pátrání po pohřešovaných osobách, poskytují součinnost pracovníkům správy chráněné krajinné oblasti při kontrolách skialpinistů, kteří nerespektují, zejména v oblasti Pradědu – Velkého kotle vyznačené trasy a vstupujících na místa, kde je pohyb zakázán a tím ohrožují svůj život i životy ostatních,“ pokračuje Pavla Procházková.

Záchranná stanice Bartošovice - 4. května 2023, Bartošovice.
Záchranná stanice na Novojičínsku měla napilno. Nejvíce bylo ježků západních

Od počátku roku si si už dohlížející policisté mohli zapsat také několik dobrých skutků. „V jednom případě pomohli mladé ženě na hřebeni Radhoště nalézt vytracený mobilní telefon a ve druhém případě asistovali při vytyčení perimetru pro přistání vrtulníku, který byl přivolán k ženě s epileptickým záchvatem,“ upřesnila Pavla Procházková s tím, že ochránci zákona budou dohlížet také na dodržování bezpečného a ohleduplného chování v období od 13. ledna do 4. února, kdy budou na Pustevnách opět vystaveny ledové sochy. To s sebou nese zvýšenou návštěvnost turistů v této oblasti.