Událost byla na tísňovou linku ohlášena osm minut před půl sedmou jedním z turistů z nedaleké hory Kozubová. Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanice Třinec a s nimi dobrovolné jednotky obcí Dolní Lomná, Jablunkov a Mosty u Jablunkova.

Socha Eva, sochař David Moješčík, Rehabilitační centrum Čeladná, slavnostní odhalení, 1. 5. 2024
Dívejte se, sahejte, přeje si David Moješčík. V Čeladné odhalil svou novou sochu

"Hasiči se dlouhou dobu snažili dostat na místo požáru, využili pomoc policistů i správců rezervace. Hořící stromy a několik dalších ohnisek našli až v nejvyšším ochranném pásmu pralesa. Do těžkého terénu se nedokázali dostat s žádnou technikou, pro hašení tedy využívali zádové vaky naplněné vodou," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Několik hořících stromů museli hasiči po dohodě se správci rezervace pokácet. Požár zasáhl plochu o velikosti přibližně jednoho hektaru.

"Krátce před půlnocí ohlásil velitel dostatek sil a prostředků, další téměř tři hodiny hasiči nosili v zádových vacích na požářiště vodu a prostor prolévali. Hasiči z Dolní Lomné zůstali na místě zásahu na dohled až do ranních hodin, krátce před sedmou předali prostor správci národní přírodní rezervace," dodal mluvčí hasičů.