Návaly sněhu nejsou v současné době v Beskydech žádný velký extrém, zároveň je ale podle rad Horské služby Beskydy potřeba dávat pozor na několik věcí.

"Rozhodně nedoporučujeme chodit sami. Trasu výšlapu si přitom dobře naplánujete i vzhledem k vašim vlastním silám a možnostem a počítejte s tím, že v zimě jsou všechny trasy samozřejmě mnohem náročnější a více vyčerpávající, než jak je znáte třeba z období léta," upozorňuje náčelník Horské služby Beskydy Radan Jaškovský.

Turisté by pak měli samozřejmě i uvážit, zda se v současných sněhových podmínkách vyplatí třeba cesta autem a podobné okolnosti.

A až budete stoupat výš, neměli byste zapomínat ani na obezřetnost před padajícím sněhem a sněhovými sesuvy. Obezřetnost se pak vyplatí nejen ve vyšších polohách. "Beskydy sice nejsou typickou lavinovou oblastí, ale třeba činností freerideristů může k sesuvům sněhu docházet," zní další bezpečnostní rada členů Horské služby.

Více informací o činnosti Horské služby Beskydy a potřebné kontakty najdete na webu: www.horskasluzba.cz/cz/oblasti/beskydy.