Naučná stezka, na jejíž rekonstrukci přispěl pivovar Radegast, je dlouhá osm kilometrů a má celkem devět zastavení s informačními tabulemi se zajímavostmi Národní přírodní rezervace Kněhyně – Čertův mlýn. Návštěvníky tu o tomto víkendu mile překvapí netradiční osvěžení. V sobotu a v neděli bude na stezce mezi 10. a 18. hodinou procházet dvoučlenná pivní hlídka, která bude nabízet turistům starším osmnácti let vychlazené pivo Radegast zdarma.

„Jsem rád, že se Radegast podílel na rekonstrukci této naučné stezky, která vede nádhernou a jedinečnou krajinou. Jsem přesvědčen, že bude velmi oblíbená,“ říká manažer značky Radegast Pavel Kmínek.

Stezka Čertův mlýn vede po červené turistické značce a značené cyklostezce od Martiňáku přes jihozápadní svahy masivu Čertova mlýna a prochází kolem jezírka Mořské oko na Pustevny. Ve znaku má Čertův stůl, což je unikátní skalní útvar na hřebeni hory. Stezku je možné využívat celoročně a jako jedna z mála v CHKO Beskydy je vhodná i pro cyklisty a v zimě pro běžkaře. Absolvovat ji lze v obou směrech. Díky malému převýšení ji zvládnou i rodiny s dětmi.

Co se na naučné stezce můžete dozvědět?

– o poustevnících na Pustevnách – jak se sem dostali poustevníci
– o Mořském oku – co žije v Mořském oku
– o rezervaci Kněhyně-Čertův mlýn – proč jsou v rezervaci suché stromy
– o sesuvech a čertovi – co mění tvar hor
– o 1. československé partyzánské brigádě Jana Žižky – jak se partyzáni dostali ze Slovenska na Čertův mlýn
– o válečných obětech místních – kde zahynuli místní odbojáři
– o změně krajiny – jak dříve vypadala beskydská krajina pře pár desetiletími
– o partyzánských velitelích – jak těžká byla úloha partyzánských velitelů
– o akci Tetřev – jak a kde probíhala největší protipartyzán­ská akce.