Zástupce ředitele Městské policie ve Frýdku- Místku Dalibor Volný potvrdil, že kvůli bezdomovcům, kteří dělají před hypermarketem Tesco na Příborské ulici rozruch, vyjíždějí i čtyřikrát do týdne. „V lese za marketem si postavili stany, aby to měli blízko do prodejny, kde si nakupují levný alkohol. Když se opijí, ani nevědí, co dělají. Končí to tím, že je kolegové vykážou z prostor před prodejnou. Přesto v této lokalitě přebývají už několik let,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie ve Frýdku- Místku Dalibor Volný.

Jak dále dodal, v minulosti tu bezdomovci dokonce kradli i přepravky s prázdnými lahvemi. „Ty se pak pokoušeli znovu vracet do obchodu. Lezli pro ně přes plot. V současné době jsme ovšem něco takového řešit nemuseli, protože si je zaměstnanci prodejny raději zamykají do skladu. Nezaznamenali jsme ani to, že by tito asociálové vykrádali auta na parkovišti. Do toho se nepouštějí,“ uvedl Dalibor Volný, jenž vyjmenoval i další dvě osady, ve kterých „lidé bez střechy nad hlavou“ přebývají.

„Jedná se o místo za frýdeckým hřbitovem, kde se usadili na soukromém pozemku. Třetím je břeh řeky Ostravice na Letné. I když jsme je už několikrát informovali o tom, že se mohou ubytovat v sociálních zařízeních, nechtějí o tom ani slyšet. I když z nich převážná většina pobírá normální důchod, tento způsob života jim maximálně vyhovuje. Nemusejí se totiž nikomu a ničemu přizpůsobovat,“ vysvětloval Dalibor Volný s tím, že nedávno se strážníkům podařilo zrušit jejich příbytek v Janáčkově parku naproti místecké prodejně Lidl. „Na starost si to vzaly naše strážnice,“ pochválil je Volný.

Nedávno se právě v tomto parku začaly ztrácet kovové díly z památníku. V největším podezření byli právě vagabundové, kteří si přilepšují sběrem železa. Samotní policisté se už ale bezprostředně po události shodovali na tom, že se tyto případy těžko dokazují.