Ten správný věk je 16 až 26 let, je zapotřebí mít i partu kamarádů – projekt může podat minimálně pětičlenný tým. Stačí mít dobrý nápad, aby byl projekt vybrán, a podmínkou je i nadšení a chuť účastníků pracovat na svém projektu jako dobrovolníci.

Program je realizován Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS), koordinaci v Moravskoslezském kraji má již druhý rok na starosti humanitární organizace Adra. „Program má za cíl podporovat dobré nápady a rozvoj mladých lidí. Ti mohou získat finanční podporu až 30 tisíc korun na svůj vlastní projekt, realizovat ho a tím si splnit svůj sen, něco nového se naučit a zároveň udělat něco pro své okolí,“ připomněla Martina Hölblingová z Dobrovolnického centra Adra Frýdek-Místek.

Mladí lidé kromě získání peněžního příspěvku absolvují několikadenní školení pod vedením profesionálních lektorů, zaměřené na zlepšení a rozvoj schopností a dovedností potřebných pro úspěšnou realizaci jejich projektů. Zdokonalí se například také v komunikaci s médii a fundraisingu. Projekty mohou mít různá témata z oblasti sportu, kultury, sociální sféry a podobně. Musí se však zaměřit směrem ven – na podporu komunity, ve které mladí lidé žijí.

Hlavní část propagační kampaně právě probíhá a končí v březnu letošního roku. „Konečný termín pro podání projektu je 31. březen 2010,“ uvedla Martina Hölblingová.

Nezávislá hodnotící komise vybere nejlepší projekty z různých oblastí života mladých. Realizace vybraných projektů bude probíhat od července do prosince 2010. Veškeré informace o účasti v programu včetně formuláře přihlášky zájemci naleznou na www.pripojse.cz.