Bezpečnostní náramky umožňují stiskem jediného tlačítka zalarmovat další zaměstnance, kteří mohou v případě potřeby či naléhavé situace okamžitě přispěchat na pomoc. Novinku ocení nejen zdravotníci, ale i samotní pacienti. Opatření je dalším krokem ke zvyšování bezpečnosti, na kterou se Nemocnice Podlesí dlouhodobě zaměřuje.

„V krizových situacích, jako je například napadení personálu, mnohdy není čas zvedat telefon nebo dokonce jít někam pro pomoc. Velká výhoda elektronického náramku je proto v rychlosti a jednoduchosti spojení, kdy personál může zajistit pomoc stiskem jediného tlačítka. Náramky jsou přitom nenápadné a na zápěstí vždy dostupné, takže je lze použít kdykoliv a kdekoliv v případě nečekaně vyhrocené situace," vysvětlila staniční sestra příjmového oddělení Nemocnice Podlesí Monika Kubalíková s tím, že elektronické náramky budou moci využívat zaměstnanci příjmového oddělení kdykoliv během dne.

„Největší uplatnění ale náramky najdou hlavně v noci," doplňuje Monika Kubalíková. Větší bezpečnost bude přitom díky náramkům zajištěna nejen pro zaměstnance, ale i pacienty, kterým se nemocnice snaží dlouhodobě poskytovat zdravotní péči nejvyšší kvality a bezpečné prostředí. V souvislosti s tímto záměrem Nemocnice Podlesí už dříve vyhlásila soutěž o zvyšování bezpečnosti pacientů, v rámci které sbírala náměty na zlepšení v této oblasti. V posledních měsících se například instalovaly nové bezpečností pásy na nemocniční vozíky.