„Je to akce, kterou jsme před rokem pořádali poprvé. Protože o ni byl velký zájem, pokračujeme v ní i letos. O instalaci bezpečnostních řetízků nás mohou požádat důchodci, kteří nebudou muset zaplatit ani korunu. Iniciativu jsme vyvinuli my jako městská policie s tím, že na skupině prevence kriminality jsme se dohodli, že by něco takového mohlo pro starší lidi vzniknout, protože riziko kriminality u této věkové skupiny je stále poměrně velké," řekla včera Deníku manažerka prevence kriminality Městské policie ve Frýdku-Místku Lenka Biolková s tím, že řetízky například montovali v Domě s pečovatelskou službou v Zámecké ulici ve Frýdku-Místku.

„Mamka si to vlastně vyřídila sama poté, co se od strážníků dověděla, že nějaká taková akce vůbec je. Určitě to přispěje větší bezpečnosti, protože se různí podvodníčci a zloději objevili v minulosti už i v tomto pečovatelském domě. Těch grázlů je v dnešní době očím dál tím více, proto by si je tady měli nechat nainstalovat všichni," řekl tehdy Radomír Tesarčík. Redaktor se záměrně ptal náhodně vybraných starších lidí, co na tuto akci říkají. „Je to určitě dobrá věc. Důchodci bývají hodně důvěřiví, takže bezpečnostní řetízky je mohou alespoň trochu ochránit. Já bych o ten řetízek měla taky zájem, jenže bydlím v podnájmu, takže bych se nejdříve musela zeptat majitele, jestli by s tím souhlasil," zamyslela se šestapadesátiletá Jaroslava Otáhalová z Frýdku-Místku.

„My už doma řetízek na dveřích máme asi pět let a musím říct, že je to výborná věc, která se nám už několikrát osvědčila. Jsme rádi, že ho máme. Musím se ale přiznat, že jej někdy zapomínám používat. Než někomu otevřu, vždy se ale dívám do kukátka, kdo k nám vlastně přichází," dodala Jiřina Dobiášová.