Frýdek-Místek, Bílá - Ski areál Bílá pro letošní zimní sezónu přišel s novinkou, která se stala velkým lákadlem pro české, ale i zahraniční turisty. „Otevřeli jsme nejmodernějšího dětský lyžařský park na Moravě. Jeho hlavními lákadly jsou pohyblivý koberec a dětský kolotoč Rotondo, které usnadní a zpříjemní výuku lyžování a snowboardingu hlavně dětem a tělesně postiženým. Dětský park je vybaven i různými podjezdy, slalomovými tyčemi s motivy zvířátek a podobně. Mimoto se nám podařilo kvalitně vybavit také půjčovnu lyží a snowboardů, v níž se objevily i nejnovější testovací modely. To ale není všechno, milovníci zimních sportů si teď mohou vybírat i z rozšířené nabídky samotných zimních aktivit. Výuku lyžování například zpestřuje snowblades, což jsou krátké lyže do jednoho metru a zájemci si budou moci vyjít i na procházku na sněžnicích,“ vyjmenoval žhavé novinky jednatel společnosti Beskydy sport Jiří Nakládal. Na rozšíření služeb získal Ski areál Bílá téměř 1,5 milionovou dotaci z fondů Evropské Unie a grant od Moravskoslezského kraje. Celkové náklady na projekt dosáhly téměř 3 milionů korun.

„Dětský lyžařský park se osvědčil fantasticky. Díky novým atrakcím se tu mohou bez problémů učit lyžovat už i úplně malé děti od dvou let, což přináší radost a spokojenost jak dětem, tak i jejich rodičům a instruktorům. Díky atrakcím, ale i díky tomu, že je areál vybaven kvalitními zasněžovacími děly, což umožňuje provoz střediska i v méně příznivých klimatických podmínkách, jsme letos zaznamenali velký nárůst klientely. Letos u nás lyžovali dokonce i Holanďané, Dánové a dokonce i Brazilci,“ usmíval se Jiří Nakládal.

Zimní sezónou však výčet novinek zdaleka nekončí. Další překvapení areál pro turisty chystá na letošní léto. „Už v létě bychom chtěli otevřít úplně nové lanové centrum s lezeckou stěnou. Jako jediní v okolí tu budeme mít i týmové překážky určené pro skupiny lidí. O víkendech si budou moci turisté vyzkoušet také jízdu na terénních koloběžkách. Do budoucna na další roky plánujeme zavést i jízdu po laně,“ dodal Jiří Nakládal. Konkurence se Ski areálem v Mostech u Jablunkova, kde už podobné atrakce fungují, se neobává. „Myslím, že si konkurovat nebudeme, protože každý z nás pokrývá jinou spádovou oblast,“ míní Nakládal.

„Samozřejmě bychom uvítali více českých i zahraničních turistů. Naše služby se snažíme propagovat mimo jiné i na cestovních veletrzích, v poslední době jsme vystavovali například i v Polsku nebo v Chorvatsku. Pomohlo by nám ale, kdyby se do propagace více zapojovali i provozovatelé ubytovacích služeb. Cestovní kanceláře a klienti totiž většinou hledají komplexní nabídku,“ posteskl si Jiří Nakládal.

Zahraniční turisty se do zdejšího regionu snaží přilákat kromě samotných provozovatelů turistických zařízení i Region Beskydy a zdejší Beskydské informační centrum. Letos už společně propagovaly region na několika zahraničních veletrzích cestovního ruchu. „Region Beskydy nabízí různé typy svých propagačních materiálů, které přizpůsobuje požadavkům moderních trendů v cestovním ruchu. To se odráží také ve značném zájmu o tyto materiály na veletrzích. Návštěvníci mají zájem v zimní sezóně především o mapy lyžařských areálů s podrobnými technickými informacemi o sjezdovkách a o možnostech ubytování v jejich blízkosti. Tyto informace naše materiály podávají a proto jsou také velmi žádané,“ konstatoval ředitel Beskydského informačního centra Richard Žabka. Veletržní stánek Regionu Beskydy mezi ostatními přitahuje pozornost návštěvníků svou koncepcí připomínající útulnou beskydskou chalupu.