Naopak před rokem „běžkařům" počasí moc nepřálo. „V návaznosti na sněhové a povětrnostní podmínky bílé stopy upravují technické služby nejméně dvakrát do týdne. Běžecké lyžařské trasy jsou upravovány od prosince až do příchodu jara. Obě mají projetu jednu běžkařskou stopu. V místech, kde to prostor dovolí, tedy v širších úsecích, jsou stopy dvě. Začátek a konec strojově upravených bílých stop je označen informačními tabulemi s vyobrazením dané běžecké trasy a informacemi o možnosti občerstvení v její blízkosti," upřesnila tisková mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

V mapách jsou vedeny jako letní cyklostezky, které jsou velmi využívány v letních měsících. Město na tuto akci získalo dotaci od Moravskoslezského kraje ve výši 155 tisíc korun. Běžecká lyžařská trasa podél řeky Ostravice měří přes 2,5 kilometru. Trasa vede od Koloredovského mostu k restauraci „U Splavu". Bílá stopa je protažena z části po cyklostezce a z části těsně pod ní tak, aby si chodci a běžkaři navzájem nepřekáželi. V těsné blízkosti této trasy se nachází autobusové nádraží, vlakové nádraží a několik občerstvovacích a restauračních zařízení.

Běžecká lyžařská trasa kolem přehrady Olešná má 4,5 kilometru. Tato trať rovněž vede po vybudované cyklostezce, kterou v létě využívají cyklisté a in-line bruslaři. Podél trasy se nachází letní a krytý Aquapark, restaurační zařízení „U Toma", hotel Terasa a rybářská bašta. V blízkosti je i restaurace Muroňka, kde se lze ubytovat. K běžecké trase kolem přehrady Olešná zájemci dojedou také autobusem městské hromadné dopravy.