Starostka Třince Věra Palkovská, která na místě čekala, premiérovi přiblížila žhářský útok, kvůli kterému dřevěný kostelík ze šestnáctého století v minulém roce lehl popelem.

„Viděl jsem to v televizi,“ odpověděl Andrej Babiš starostce při pohledu na ohrazené místo, které původní stavbu v ničem nepřipomíná. Starostka premiérovi zároveň řekla, že se o shořelém svatostánku ví daleko za hranicemi kraje.

„Když někam přijedu, ohledně Třince lidi zajímají hlavně dvě věci jak se daří třineckým Ocelářům v hokeji a kolik peněz už se ve sbírce vybralo na nový kostel,“ prozradila Palkovská.

„Jedna se o velice smutnou událost, nechápu, že se najdou lidé, kteří takto dokážou zapálit kostel,“ řekl potom Andrej Babiš během tiskové konference v třinecké Trisii.

Na následné besedě s občany, rovněž v Trisii, zaznělo, že podobné památky by se měly více chránit, ideální jsou hlásiče napojené na hasičské záchranné sbory.

To je ovšem celkem drahá záležitost, proto ministři zvažuji, že by díky určité výjmce byla tato částka snížena. Ovšem nyní se jedná jen o myšlenku.