Pro potřeby filmování ji na zdejších Šancích „postavil“ místní stolař Václav Nieslanik. „Pořád tam stojí, vždyť v pondělí se ještě točilo na fryštátském zámku. Ale chceme ji přemístit do centra obce, zřejmě k obecnímu úřadu,“ nastínil starosta Hrčavy Petr Staňo s tím, že tato hospoda by připomínala nejen místním, ale i návštěvníkům, že se v této obci točila pohádka – a k tomu ve hvězdném hereckém obsazení. „Vzniklo by pamětní místo, kde by nechyběly fotografie z natáčení, ale součástí budou i rekvizity, které v pohádce hrály. Některé již máme přislíbeny, ale jiné, z Barrandova, budeme muset buď odkoupit, nebo vyrobit repliky,“ pokračoval starosta, který chce v této „hospodě“ zachovat prostředí co nejvěrnější samotné pohádce.

Tím, že v Hrčavě se nedávno natáčel i film Muzzikanti, doplnila by se expozice i o fotografie z tohoto natáčení. „Mám takovou myšlenku a uvidíme, jak se k ní postaví další obce, kde se natáčelo. Pokud by podobná „připomínková“ místa k natáčení vznikla i u nich, může to pro turisty být lákavé – vyrazit do lokalit, ve kterých vznikal film Muzzikanti a čerstvě i pohádka Když draka bolí hlava, která má mít premiéru 25. října,“ zamyslel se Staňo, který ohledně natáčení spřádá i další plány, jak malinkou Hrčavu dostat do podvědomí široké veřejnosti. „Proč neudělat suvenýry, vařit dračí pivo – možností je spousta. Nechceme, aby s ukončením filmování se na vše zapomnělo. Chceme tuto skutečnost návštěvníkům nadále připomínat,“ řekl starosta.

Podle něj se v Hrčavě natáčelo celkem tři dny. A během této doby nejen filmaři, ale i herci včetně Karla Gotta a Kamily Magálové okusili místní kuchyni – vařilo se v kotlíku na ohni a servírovala se například zelná polévka s masem a klobásou, dále hrachová kaše s uzenou krkovičkou, či gorolský guláš. Nechyběla ani fazolová polévka.