„Vzhledem k přetrvávajícímu příznivému počasí jsme se rozhodli v čištění ulic dále pokračovat i v průběhu listopadu, a to v ulicích J. Lady, Jiráskova a části ulice Třanovského," řekl předseda představenstva technických služeb Jaromír Kohut.

Pracovníci technických služeb budou ulice uklízet v době, kdy cesty a ulice zaplňuje spadané listí ze stromů. Přestože se úklid na podzim může někomu zdát zbytečný, podle Jaromíra Kohuta smysl má. „Neoddiskutovatelné je, že vyčistíme kanálové vpustě. Budeme se to snažit koordinovat tak, aby se sběr listí v těch lokalitách uskutečnil dříve než blokové čištění," ubezpečil Jaromír Kohut. Úklid listí zahájily technické služby tento týden, trvat bude až do konce listopadu. Podle šéfa TS vyjde sběr městskou kasu levněji díky pěknému počasí je totiž přírodní odpad, který končí na Frýdecké skládce, suchý a lehký.

Rozšířené blokové čištění začne v ulici J. Lady v úterý 10. listopadu nejdříve se vyčistí část, která je blíže Bezručově ulici. O den později se budou stroje městské společnosti pohybovat ve zbývající části ulice. Jiráskova ulice a část Třanovského budou vyčištěny ve čtvrtek 12. listopadu.

Blokové čištění začíná vždy v osm hodin ráno a končí nejpozději ve dvě hodiny odpoledne. Aby pracovníci mohli lokality ručně i strojově vyčistit, je nutné zodpovědně dodržovat zákaz zastavení na daný den.

„Jsou lokality, kde jsme zaznamenali zhoršené chování řidičů, například v Novodvorské ulici tam je to ale dlouhodobý problém," postěžoval si Jaromír Kohut s tím, že řidiči si často neuvědomují, jak zákazové značky oblast vymezují.

Pokud řidiči zákaz nerespektují, technické služby je odtáhnou o pár metrů dále na místo, které už je vyčištěné. Řidič za odtažení zaplatí 900 korun a blokovou pokutu.

Dříve si pro auta museli jezdit na parkoviště městské policie, za což platili o 600 korun více.