„Dráhy areálu BoboPark v Čeladné jsou odstupňované podle náročnosti od malých dětí po skutečné lezce, sportovce. Já sám jsem zatím vyzkoušel jen ty první dvě,“ konstatoval pro Deník BoboParku Čeladná správce Jan Vřetionka. Lanové atrakce vznikly v lese, hned vedle bobové dráhy fungující zde na Frýdecko-Místecku více než tři roky. Za tu dobu se na ní v Čeladné svezlo přes sedmdesát tisíc lidí.

Ilustrační foto.
Léto a skřípění zubů motoristů - silnice Frýdecko-Místecka pod tíhou oprav

„Na novinku BoboParku si návštěvníci teprve zvykají. Samozřejmostí je lanový úvazek na jištění a ochranná přilba,“ pokračoval lezecký instruktor Gerhard Malý. Jednotlivé trasy byly vybudovány mezi stromy a každá z nich končí sjezdem.

„Zelená má sedmaosmdesát metrů, deset překážek a dvaadvacet metrů lanovky. Ta červená má sto sedm metrů, jedenáct překážek a sedmadvacet metrů lanovky. Modrá pak sto osmapadesát metrů s devíti překážkami a lanovkami v délce třiapadesát a šestatřicet metrů. A nejobtížnější žlutá je fakt adrenalinová v desetimetrové výšce, kde má sto dvaačtyřicet metrů s jedenácti překážkami a šestatřicetimetrovým sešupem po laně,“ popisoval lezecký instruktor.

FM City Fest, Frýdek-Místek, 22. 6. 2023.
VIDEO: FM City Fest ožívá. Řady lidí na pásky, staví se pódia a stany

Od června otevřená „opičí dráha“ zatím své vyznavače hledá, nicméně žáci ZŠ Integra ze Vsetína, kzeří do BoboParku Čeladná dorazili v rámci školního výletu, měli jasno: „Super, nádherně jsme si to užívali!“

K TÉMATU

Jak je otevřeno a výlety okolo

Bobová dráha s novým lanovým centrem je situována do masivu Malé Stolové v CHKO Beskydy. Návštěvu BoboParku je tedy ideální spojit s výletem nebo výšlapem na některý z místních vrcholů a nebo se jen tak projít podél řeky na Podolánky,“ doplnil Vřetionka s tím, že otevřeno je v létě denně od 9 do 19 hodin.