Tisková mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková redakci prozradila, že dvanáct trestných bodů už v našem regionu nasbíralo dvaadvacet řidičů, čímž se na jeden rok připravili o řidičské průkazy. „Celkový počet udělených bodů za okres ovšem neevidujeme. Tento údaj se sleduje v rámci celého severomoravského kraje,“ vysvětlila tisková mluvčí magistrátu Jana Matějíková.
Dopravní policisté potvrdili, že mezi nejčastější příčiny havárií stále patří překračování rychlosti, agresivní styl jízdy – a samozřejmě alkohol za volantem. Na ten se zaměřují i policisté z pořádkové služby. Okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec dodal, že policisté například kontrolují řidiče i na místech, kde by je vůbec nečekali. „Alkohol za volantem je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod s nejtragičtějšími následky. Prioritním zájmem policie je, aby veřejnost byla od takovýchto řidičů, kteří hazardují i s životy ostatních, ochráněna. Ve své snaze určitě nepolevíme. Na soustavné hazardéry platí asi opravdu jen odebrání řidičáků,“ uvažoval okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec.
Jeho slova potvrdila dopravně-bezpečnostní akce, kterou si na 8. a 9. dubna naplánovali policisté z obvodního oddělení v Hnojníku. „Ve spolupráci s dopravními policisty z Třince jsme kontrolovali zejména problematické úseky silnic v našem služebním obvodu,“ upřesnil vedoucí obvodního oddělení Policie ČR v Hnojníku Martin Sliž s tím, že akci uskutečnili proto, aby zvýšili bezpečnost chodců ve zmíněných lokalitách. „Využili jsme k tomu stacionární měřící zařízení, kterým jsme sledovali rychlost projíždějících vozidel. Policisté dohromady řešili čtrnáct řidičů, kteří se proti pravidlům silničního provozu provinili,“ prozradil vedoucí oddělení Martin Sliž s tím, že na blokových pokutách vybrali celkem 24 500 korun. „Příslušné obecní úřady mezi nezodpovědné šoféry navíc rozdělí šestatřicet trestných bodů,“ uzavřel vedoucí oddělení Sliž.