Podle mluvčího automobilky jsou bruslaři na okružní cestě kolem závodu v letní sezoně trvalým problémem.

„Ačkoliv se to tak možná nezdá, je to cesta s poměrně velkým provozem osobních i nákladních aut a autobusů, navíc v nonstop třísměnném provozu. A vzhledem k tomu, že pracujeme na rekonstrukci výrobních linek pro start výroby nového modelu, je na okružní cestě rušno i o víkendech," popsal mluvčí automobilky Petr Vaněk s tím, že na dané veřejné komunikaci není jízda na kolečkových bruslích povolená.

Neplatí to ale pro všechny cesty. Klíčové je mít na vědomí, že zákon o provozu na pozemních komunikacích bruslaře chápe jako chodce. „Důležité je rozlišit, zda se podél veřejné komunikace nachází chodník. V tomto případě musí ze zákona chodec užívat především chodník nebo stezky pro chodce. V případě, že se zde chodník nenachází nebo je neschůdný, chodí se po levé krajnici, a kde není krajnice nebo je-li neschůdná, chodí se co nejblíže při levém okraji vozovky," vysvětlila frýdecko-místecká policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Stezka, kterou mohou využívat jak cyklisté, tak chodci, podél nošovické cesty vede, bruslaři by ji proto měli využívat. Mluvčí závodu na problém upozornil vedení okolních obcí. „Je nám jasné, že bruslit tady přijíždějí i lidé z Ostravy, Frýdku-Místku, Třince a dalších měst, ty ale neumíme efektivně preventivně varovat," tvrdí Petr Vaněk.

Upozornění na problém je uvedeno také ve vycházejícím oběžníku Nošovic. „Je tam informace, že by lidé neměli používat komunikaci k in-line bruslení s tím, že tam hrozí nebezpečí úrazu a že to bude policie kontrolovat. Bruslařům hrozí sankce," řekl starosta obce Miroslav Kačmarčík. Petr Vaněk za automobilku potvrdil, že žádají o součinnost nošovické policisty. Za porušení zákona, který mimo jiné určuje, kde se bruslaři mají pohybovat, mohou strážci zákona podle policejní mluvčí Lenky Sikorové udělit i blokovou pokutu do výše dvou tisíc korun nebo věc oznámit příslušnému správnímu orgánu.