Na prosincovém zastupitelstvu města bude projednán návrh na vyhlášení místního referenda v otázce dalšího využívání prostorů stávající restaurace v Národním domě, který stojí na brušperském náměstí.

„I přes zveřejňování v periodikách a na webu města se nepřihlásil žádný zájemce o pronájem těchto prostorů. Předpokládané referendum pro využití těchto míst v Národním domě bude termín konání prvního kola prezidentských voleb 12. a 13. ledna,“ uvedl místostarosta Brušperku Jiří Dlouhý.

V listopadu 2014 měli Brušperští možnost hlasovat v místním referendu a vyjádřit se k otázce, jestli souhlasí s tím, aby město zachovalo v provozu restauraci v tamním Národním domě. Ten patří městu a radnice chtěla do jeho prostor přesunout klub Kuřátka.

K platnosti rozhodnutí v místním referendu byla potřebná účast alespoň 35 procent oprávněných voličů. To se bohatě splnilo. Z 3230 lidí jich totiž k referendu přišlo 1330, tedy více než 41 procent.

A výsledek byl jednoznačný: s tím, aby město zachovalo provoz restaurace, souhlasilo 1306 osob, tedy 98,2 procenta těch, kteří k referendu přišli. Zároveň šlo o 40 procent lidí zapsaných v seznamech. Na danou otázku odpovědělo „ne“ jen 13 lidí, tedy necelé procento hlasujících.