Pestrý program začal už před čtrnáctou hodinou, kdy prošel průvod Brušperské desítky a AP Klubu. Potom už dostala prostor cimbálová muzika Stanislava Gabriela. Na pódiu je vystřídal Jan Vančura a Plavci. Dalším bodem programu byl Doktor Victor. Všechny věkové generace potěšilo vystoupení uznávaných The Backwards – Beatles revival.

Hlavní hvězdou byla úspěšná slovenská skupina No Name, která během koncertu neopomněla snad žádný hit. Zpěvák Igor Timko znovu prokázal, že mu komunikace s publikem nedělá vůbec žádné problémy. Obecenstvo si na svou stranu získal ihned poté, co oznámil, že nejlepší fanoušky mají právě na Moravě. Zvláště dámy pobavil hláškou, že je sice ženatý, jenže to platí jen pro jeho rodnou zem. Po několika přídavcích populární hudebníci přislíbili, že se tady zase někdy rádi vrátí.

Akci si nenechala ujít ani dvaadvacetiletá Veronika Koutná z Brušperku. „Snažím se chodit na každý ročník, protože zde panuje vždy dobrá a pohodová atmosféra. Strašně moc jsem si užila No Name, viděla jsem je naživo vůbec poprvé. Dojmy jsou jenom příjemné," usmívala se mladá žena.

Pětatřicetiletá Petra Kopčáková, která pochází ze stejného města, si oslavy užívala s kamarádkou. „Moc se nám tady líbí. Musím uznat, že kulturní komise města udělala i letos velmi dobrý výběr účinkujících. Všichni si určitě přišli na své. Účast odhaduji na nejméně dva tisíce lidí," zhodnotila Petra Kopčáková, která pracuje na místním městském úřadě.