Útok se prý stal ve středu 18. listopadu večer a Deník už o něm jako první informoval.Právě kvůli nedostatku jakýchkoliv potvrzených informací se jinak poklidnou podhorskou obcí okamžitě rozjela vlna fám a domněnek. Místní lidé něco podobného nepamatují. Jsou vyděšení a zaskočení.

„Slyšel jsem, že to bylo velmi dramatické. Útočníci prý měli střelné zbraně. Starostovi prý rozbili obličej pažbou, prý má teď sdrátované čelisti a z frýdecké nemocnice prý musel být převezen do Ostravy,“ pověděl, co se v obci povídá, jeden z místních obyvatel.

„Jeho manželka prý stačila utéct, ale starosta Malarz má i malé, asi čtyřleté dítě. To prý útok vidělo,“ dodal. „Já osobně si nemyslím, že by šlo o žárlivost ani o politiku. Spíš bych řekl, že jsou to nějaké nevyřešené resty ze starostovy osobní minulosti,“ míní jeden z místních podnikatelů.

Redaktor se v pátek 20. listopadu pokusil zjistit bližší informace o přepadení přímo na Obecním úřadu v Malenovicích. „Dovnitř se ale nedostanete, protože mají kvůli školení zaměstnanců úřad pro veřejnost uzavřen. Mají to i napsáno na vylepeném plakátu na dveřích. A k tomu samotnému útoku na starostu vám nic říct nemůžu, protože jsem se o tom dověděl z vašich novin. Nic víc k tomu opravdu nevím,“ řekl muž, který nechtěl být jmenován.

Obdobně reagovala i prodavačka v nedalekém stánku, ve kterém prodávala čerstvé pečivo.

JANA RUMIANOVÁ
MARTIN ŠRUBAŘ