Frýdlantští zastupitelé znovu řešili budoucnost lokality nacházející se mezi ulicemi Poštovní, Nádražní a Jana Trčky v centru města. Závěr: město koupí projektovou dokumentaci a bude s ní dále pracovat. Staré kino, které je součástí zóny, už dělníci před několika dny zbourali.

V lokalitě původně chtěla developerská společnost Sey development postavit moderní komplex s bytovými domy a službami. Součástí plánu byla také demolice budovy starého kina a vily v jeho sousedství. Kvůli současné krizové situaci v oblasti nemovitostí se však developerská společnost záměru výstavby komplexu s pracovním názvem Brána Beskyd I vzdala. Vypracovanou kompletní projektovou dokumentaci k územnímu řízení včetně pravomocného územního rozhodnutí ke stavbě nabídla městu za zhruba třetinovou cenu 400 tisíc korun. Zastupitelé města letos v červnu odkoupení této projektové dokumentace odmítli, nyní však tuto možnost projednali znovu.

„Máme možnost koupit kompletní dokumentaci a územní rozhodnutí za 400 tisíc korun, přičemž její hodnota je zhruba 1,2 milionu korun. Jestliže se této možnosti vzdáme, vrátíme se zpátky na bod nula bez možnosti dále s lokalitou v dohledné době pracovat,“ upozornil zastupitele místostarosta města Bohumil Dolanský (KDU-ČSL). Někteří zastupitelé však poukazovali na to, že plánovaná výstavba 80 bytových jednotek by příliš zatížila centrum města, které se už nyní potýká například s nedostatkem parkovacích míst. Proto také odkoupení hotové projektové dokumentace nechtěli podpořit.

„Není žádné dogma, že bychom tu museli postavit právě osmdesát bytů. Záměr můžeme přehodnotit například s tím, že tu vznikne méně bytů a více garáží. Navrhuji projektovou dokumentaci odkoupit. Otevřeme si tím možnost se záměrem dále pracovat,“ ujistil však zastupitele místostarosta. Zastupitelé nakonec tedy souhlasili s tím, že město dokumentaci odkoupí, vymínili si ale možnost vrátit se k tomuto záměru dříve, než s ním město bude dále pracovat.

Součástí zóny byla i budova starého kina určená k demolici. Tu měla původně zajistit developerská firma. Protože se však celého projektu vzdala, město nechalo kino zbourat na vlastní náklady, které však později při prodeji pozemků zaúčtuje do ceny. Už na konci července město předalo staveniště stavební společnosti, která také v uplynulých dnech budovu kina zbourala.