„Dotyčného našel jeho soused, který by měl být majitelem býka. Muž byl zamotaný v řetězu a po celém těle měl bodné rány, které mu zvíře zasadilo,“ upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec, jenž se byl osobně podívat na místo tragédie. I když byl na místo okamžitě přivolán obvodní lékař, muže se mu už zachránit nepodařilo, neboť zranění byla velice vážná.

Starosta Písku Oldřich Rathouský (SN) byl z celé události šokován. „Přišel jsem tím o dobrého kamaráda. Ten býk totiž ubodal k smrti bývalého místostarostu Pavla Byrtuse, se kterým jsem několik let na radnici pracoval. I když nikdo pořádně neví, jak se celá tragédie vlastně stala, domnívám se, že mohl špatně odhadnout délku řetězu, když kolem zrovna procházel,“ zamyslel se starosta Oldřich Rathouský.

Případ už prošetřuje Policie ČR. „Budeme se zabývat hlavně tím, zda měl majitel býka dostatečně přivázaného. Případ zatím šetříme pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví,“ dodal frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.