„Celková výše investice je přibližně 27 milionů korun. Stavět jsme začali 15. dubna, v pondělí 4. října se uskutečnilo slavnostní otevření a zároveň proběhlo definitivní kolaudační řízení. Jde o stylově velmi pěknou dřevěnou budovu,“ řekla Lenka Boturová, ředitelka a jednatelka společnosti Vitality Slezsko, jež do areálu investovala.

Podle Boturové jízdárna nabídne aktivity všem věkovým kategoriím, tedy „od dětí až po seniory“. Jízdárna má dvacetkrát čtyřicet metrů, a splňuje tak kritéria pro jednoduché parkurové soutěže. „Působit zde bude i nezisková organizace Chewal, která se již devět let zabývá hipoterapií a hiporehabilitací,“ naznačila Lenka Boturová s tím, že sdružení dosud chybělo zázemí kryté jízdárny, takže nyní bude moci své služby poskytovat kontinuálně během celého roku.

Sdružení, které funguje pod vedením Marcela Walaského, právě v pondělí představilo ukázku své činnosti. Bystřice se v poslední době stala známou baštou moderního pětiboje, jehož součástí je i parkurové skákání. Pětibojaři tak v nové jízdárně najdou ideální podmínky k přípravě této disciplíny. „Jsme si toho velice dobře vědomi. Dosud museli vyjíždět do Polska a na Slovensko. Jednak zde budou mít ustájené dva koně, jednak budou mít k dispozici i ty naše,“ poznamenala ředitelka a jednatelka společnosti Vitality Slezsko.

Bystřický klub, který vede Ivo Konvička, má na svém kontě řadu úspěchů na reprezentačním a mezinárodním poli.

Při otevření jízdárny byla k vidění ukázka šermu, což je další pětibojařská disciplína, o ukázku parkurového skákání se postarala cvičitelka koní Sylva Orszulíková.