Hned na úvod se představily bystřické talenty, což jsou děti, které se věnují zpěvu, poezii, tanci a dalším koníčkům. Obdiv návštěvníků sklidily i mladé břišní tanečnice, které vystoupily společně se svou vedoucí s uměleckým jménem Khatiana. „Já jsem zde tančila dvakrát, nejdříve se svými svěřenkyněmi a potom při samostatném vystoupení,“ vysvětlila Khatiana s tím, že minulý rok se ji do kroužku přihlásilo šestadvacet začátečnic.

„Před tím jsem měla deset pokročilých tanečnic a chystáme se, že přiberu ještě další děvčata. Však uvidím, jak to vše budu stíhat se školou, protože studuji v Ostravě,“ vysvětlila Khatiana. Dívky, které se v místním domě dětí věnují břišnímu tanci, jsou nejenom z Bystřice, ale také z okolních vesnic.

V době vystoupení bystřické mládeže, kterou pak vystřídaly dospělé ženy s temperamentním flamengem, již do areálu dorazila populární dechovka Moravanka Jana Slabáka, na kterou se těšili hlavně ti starší z přítomných. „Dechovku jsem měl vždycky rád, proto jsem si Moravanku nechtěl nechat ujít. Ale přišel bych tu i tak, protože člověk má alespoň čas povykládat si se známými,“ řekl jeden z bystřických důchodců. Samotné oslavy obce vyvrcholily závěrečnou diskotékou.