Osmačtyřicetiletý Petr Gawlas (ČSSD) hned v pátek 12. listopadu skončil jako projektový manažer společnosti Třinecký inženýring. O tři dny později nastoupil na jablunkovskou radnici.

Říká, že zvládne i práci v Senátu. „Ustavující schůze bude až 24. listopadu, poté budu mít jasněji. Ale viděl bych to tak, že zhruba jednu třetinu bude tvořit Praha, zbytek práce v regionu,“ řekl na dotaz redakce.

Na starosti má výstavbu i dopravu

„Není tam pravidelnost. Senát se schází tak často, jak je aktivní Sněmovna,“ shrnul. Jako uvolněný místostarosta bude mít v Jablunkově na starosti výstavbu a územní plánování, odbor finanční, živnostenský a také dopravu. Podle svých slov chce být na každém jednání radních a zastupitelů i na poradách vedení.

Starostou byl 11. listopadu zvolen Petr Sagitarius (Jablunkov 2010), jenž šestitisícové město řídí už od roku 1998. V sedmičlenné radě dále usednou Lech Niedoba, Václav Pospíšil, Jan Gomola, Alois Jakubík a Jiří Hamrozi. Sociální demokraté mají v radě tři zástupce, sdružení Jablunkov 2010 a lidovci po dvou. - více ZDE