Dům v ulici Pionýrů měl po opravách sloužit aktivitám městské organizace Svazu důchodců ČR. Průzkum stavu budovy ale mimo jiné odhalil, že základy a obvodové zdivo jsou silně promáčené, v podzemí chybí hydroizolace a zatéká také dovnitř budovy, pravděpodobně komínem. „Jen provedení celkové sanace objektu by podle odhadů přesáhlo deset milionů korun, a to by se ještě mohly objevit skryté vady konstrukcí nebo další komplikace při odkrytí nosných prvků," uvedl náměstek primátora Jiří Kajzar s tím, že by při sanačních pracích mohly být odhaleny například statické poruchy, které by vyloučily další postup prací. „Proto jsme upřednostnili výstavbu nového objektu navrženého zcela podle požadavků a potřeb budoucích uživatelů, s možností rozšíření půdorysného tvaru na ploše stavební parcely, včetně nového architektonického řešení vzhledu objektu," doplnil náměstek.

Bourání a začátek stavby je podle něj s největší pravděpodobností otázkou příštího roku. Vedení města nyní řeší, zda stavbu zbourá a zanechá jako pozemek pro novostavbu, nebo vypíše rovnou jednu zakázku pro bourání a stavbu nové budovy. „Teď vyhodnocujeme, co bude méně bolestivější pro veřejnost z hlediska postupu budou tam různá bezpečnostní opatření, prach a podobně. Musíme vymyslet postup, který by byl ekonomický pro město a zároveň šetrný pro okolní zástavbu," dodal Kajzar.

Podle předsedy Svazu důchodců Dalibora Kališe senioři shánějí vhodnou budovu pro středisko už rok a půl. Nyní využívají například tělocvičen střediska Klíč nebo základních škol, pro schůze si pronajímají sál Národního domu.

Lidový dům zase slouží pro akce Čaj o páté. Většina těchto aktivit by se měla soustředit do jedné budovy, a to včetně sídla Senior Pointu, který se nyní nachází v takzvaném křížovém podchodu.

Z prohlédnutých budov, mezi kterými byl podle Kališe i Český dům, žádná z různých důvodů nevyhovovala. Zaujala až stavba v ulici Pionýrů, zmíněný stav budovy ale opravě brání. „Chtěli jsme vybourat nějaké příčky a udělat tam dva sály jeden na cvičení a druhý na kulturní a společenské akce. Zjistili jsme ale, že stropy jsou neúnosné," zmínil jeden z problému předseda, podle kterého se středisko řeší také na jednáních primátora s radou seniorů, jež funguje jako poradní orgán nejvyššího představitele Frýdku-Místku.

Senioři by na daném místě rádi sídlili, a to v budoucí novostavbě. „Je to naše stanovisko. Nám to v tom místě vyhovuje jde o oblast, která je pro seniory dobře dostupná. Jezdí tam hodně MHD linek, poblíž je poliklinika," uzavřel Dalibor Kališ, který je také frýdecko-místecký zastupitel.