„Jsem bývalý horník, respektive později důlní technik. Na Dole Paskov mám odpracováno šestnáct roků, odešel jsem na expoziční dobu v roce 1992. Zhruba před třemi lety jsem ráno po probuzení zjistil, že musím postavit kapli, protože jsem si uvědomil, že tady v okolí nikde není kostel svaté Barbory, akorát na Landeku je kaplička,“ popsal Dušan Vepřek počátky úvah o vybudování kapličky.

Nová kaplička v Raškovicích je zasvěcena svaté Barboře.Zdroj: Deník / Lukáš MorysNeminulo ho vyřizování stavebních povolení, stavět začal v roce 2016. Kapli vybudoval svépomocí.

„Rozhodl jsem se, že k tvrdým chlapům horníkům patří jejich ochránkyně svatá Barbora vyvedená v kameni. Spousta kamarádů pracovala na dole, někteří už nejsou mezi námi, takže je to i na jejich památku,“ doplnil Dušan Vepřek, který před lety býval raškovickým starostou.

Kaplička, která se nachází poblíž soutoku Mohelnice a Morávky, a to pár desítek metrů od hlavní silnice, je zasvěcena svaté Barboře od středy, slavnostnímu aktu přihlíželo několik desítek místních.