„Bohužel je v rukách soukromého majitele, se kterým o koupi již tři roky jednáme, ale neúspěšně,“ řekla starostka Písku Věra Szkanderová, podle které by v budově našel zázemí obecní úřad, pošta, knihovna, dvě ordinace pro lékaře, zázemí pro místní spolky a pracovníky na úseku veřejné zeleně.

„Jednalo by se o takové centrum služeb pod jednou střechou. V přízemí bychom mohli prostory pronajímat drobným živnostníkům pro jejich činnost – například kosmetika, kadeřnictví, masáže a podobně, či pro malé obchůdky,“ nastínila starostka.

Při tomto scénáři by se Píseckým naskytla jako jedna z možností stávající budovu obecního úřadu, která nutně volá po rekonstrukci, zbourat – a na místě by vzniklo parkoviště.

„Začíná nás pomalu trápit nedostatek parkovacích míst, hlavně v době, kdy rodiče vozí a odvážejí děti ze školky a školy,“ nastínila Szkanderová. Parkoviště by nesloužilo jen pro potřeby rodičů školáků, ale i pro návštěvníky obecního úřadu či nedalekého výletiště. Obec je podle písecké starostky připravena ještě s majitelem budovy jednat.

„Pokud by s prodejem nesouhlasil, bude to pro obec hrozba, protože v centru bude chátrající stavení. Anebo budovu koupí někdo jiný a nemůžeme tušit a ani ovlivnit, jak ji využije,“ předeslala Szkanderová.

Když Písek budovu nezíská, bude se muset pustit do rekonstrukce stávajícího obecního úřadu, což bude podle starostky složité. „Úřad stojí přímo v křižovatce, vedou zde inženýrské sítě, navíc vedle teče potok. Netušíme, zda voda není i pod budovou a nenarušuje, její statiku. Při rekonstrukci počítáme i s rozšířením, ale limituje nás omezený prostor,“ vysvětlila starostka. Zároveň dodala, že obec potřebuje při rekonstrukci získat například zázemí pro pracovníky veřejně prospěšných prací.

„Nabízí se zde znova i možnost zbourání stávajících budov a v nově vzniklém prostoru vybudovat zcela nové zázemí s možností využití podpory pro stavby nových veřejných budov v pasívním energetickém standardu,“ uzavřela Szkanderová.