"Pokud máte pocit, že ho vidíte, prosím, natočte ho na mobil, udělejte fotku, ať můžete ověřit, že se jedná o našeho Džejka a vynaložit všechny naše síly na jedno místo. Nepřibližujte se k němu, nesnažte se ho chytit, jen ho prosím nezpouštejte z očí a hned nám zavolejte: 731505878. Děkuji Vám. Tohle už musí mít Happy End," uvedla v pátek odpoledne na sociální síti spolumajitelka canisterapeutky Alžběty Vrublové.

Jak dále uvedla, pomáhají ji také přátelé z Prahy, do pátrání se účastní i například zaměstnanci firmy BestHing CZ z Libavy s termovizí, firma Frankospol, další termovizi ji nabídli muže z Bolatic s termovizí.

"Všechny nelze vyjmenovat. Jejich podpora je neuvěřitelná," uvedla dále ve svém děkování Alžběta Vrublová sdílí, aby lidé, pokud Džejka uvidí, se jej nesnažili přivolat a chytit. Naopak prosí: "Všimněte si, jestli má obojek, či postroj, pokud nemá, zkuste ho natočit na video, či udělejte jeho fotku a hned nás kontaktujte na čísle 731505878."

Ve čtvrtek byl nahlášen pohyb flat coated retrívra na novém obchvatu Frýdku-Místku. Bohužel psa se na zastavené dálnici nepodařilo odchytit.

"Další hlášení přišly z centra města Frýdku-Místku. Tam už se sjela hromada lidí s dobrým srdcem. Poslední stopa vedla k McDonald's, kde podle skupiny lidí ležel unavený velký černý pes, kterého však pár desítek metrů před námi někdo vystrašil. Nemůžu tomu uvěřit , že jsme tě měli pod nosem. Pak spadla tma a konec jeho stop. Ale hledáme se x dalších hodin až do teď," popsala následně večer Alžběta na svém facebookovém profilu.