Úderem 19. hodiny zde upálí čarodějnici Moranu. Přítomní tak mohou zažít nádhernou čarodějnickou atmosféru na horské louce mezi historickým kostelíkem a chatou Prašivá. Poté si budou moci na čarodějnickém ohni opéct klobásky či párky. Hudební nástroje a dobrou náladu určitě přibalte s sebou.

DALŠÍ TIPY NA VÍKEND V REGIONU:

Kouzelnice a ježibaby na Hukvaldech

Slet čarodějnic se uskuteční v sobotu také na hradu Hukvaldy. Čarodějnice v kostýmu mají vstup zdarma, akce probíhá od 10 do 15 hodin. Na programu je soutěž o „nej“ čarodějnici a také šermířské pohádky, pověsti a souboje pro děti i dospělé

Mladí umělci zahrají v Místku
Frýdek-Místek - V sále Základní umělecké školy v Místku se dnes v 19 hodin uskuteční náhradní termín podzimního koncertu Jana Vitingera a Martina Levického. Jan Vitinger je český sólový trumpetista a komorní hráč. Martin Levický již jako dvanáctiletý sólově vystoupil s orchestrem pražských filharmoniků. Návštěvníci koncertu uslyší průřez tvorby pro trubku a klavír v podání mladých umělců.

Galerie Šíp zve na novou výstavu
Bystřice - Už dnes v 17 hodin bude v Domě s pečovatelskou službou Senior v Bystřici zahájena výstava obrazů Zdeňka Pinera. Zdeněk Piner se narodil v roce 1966 ve Frýdku-Místku. Maluje jakýmikoliv barvami, miluje žlutou a modrou barvu. Nevyhýbá se portrétům, ale upřednostňuje krajiny. Vystavované obrazy vznikly ve Walesu. Výstava v Galerii Šíp je jeho třetí výstavou. Výstava potrvá do 23. června.

Filmový klub promítne romantické drama
Třinec - Dnes od 19 hodin proběhne v třinecké kavárně Café Čítárna promítání dalšího filmu v rámci Filmového klubu Třinec. FK3 se vyprofiloval jako artový filmový klub, který chce pro své diváky uvádět jen ty nejlepší aktuální filmy, oscarové novinky, filmy oceněné na festivalech a přehlídkách, kvalitní, umělecky náročnější snímky a filmy význačných režisérů. Tentokrát půjde o romantické drama Na konci světa. Vstupné na film je padesát korun. Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru Třinec.

V hale bude výstava koček
Frýdek-Místek - Na mezinárodní výstavu koček můžou vyrazit zájemci zítra do haly Polárka ve Frýdku-Místku. I letos se soutěžního klání zúčastní kočky různých známých i méně známých plemen v široké škále barev a věku. Výstava bude pro veřejnost otevřena od 9 do 17 hodin. Všichni návštěvníci budou moci dát svůj hlas kočce, která je na výstavě nejvíce zaujme, a zařadit se tak do slosování o věcné dárky. Na výstavě si budou moci lidé nakoupit spoustu potřeb pro své kočky včetně krmiva a steliva za zvýhodněnou výstavní cenu. Tradičně se výstavy zúčastní kočičí útulek z Bohumína se svým dobročinným stánkem a několika útulkovými kočičkami.

Děti si v areálu penzionu Sluníčko přijdou na své
Ostravice - Čarodějnicemi a strašidly se to bude hemžit v úterý v areálu penzionu Sluníčko v Ostravici, kde se uskuteční tradiční akce Rej čarodějnic a strašidel. Od 11 hodin budou mít organizátoři hlavně pro děti připravený bohatý program. Zájemci můžou dorazit historickým vlakem, který bude jezdit po celý den mezi Frýdkem-Místkem a Ostravicí. Návštěvníci se můžou těšit na řemeslné dílny se spolkem Koliba, jízdu na segway vozítkách a koloběžkách, stavění máje s ukázkou techniky ostravických hasičů, malování na obličej, hledání pokladu a hry pro děti nebo také na ukázku výroby šperků, papírových přání a dřevěných píšťal. Vstup na akci je zdarma.