Mírná zima umožnila spustit opravy chodníků ve Frýdku-Místku mnohem dříve než se očekávalo. Technické služby, které mají na starost údržbu místních komunikací, namísto odklízení sněhu zahájili lokální opravy dlážděných chodníků a také provizorní opravy výtluků na komunikacích v majetku města. 

Zároveň pracují na údržbě mostních konstrukcí, které čistí od náletových dřevin a zeleně, ale také odpadků a jiných nečistot.
„Předláždili jsme dva chodníky v lokalitě M. Majerové, jeden již byl za hranicí životnosti a ve druhém se držela voda. Pracujeme taky ve vnitrobloku ulice Mánesova a Jeronýmova, kde upravujeme schodiště a vybudujeme nájezdy pro kočárky. Za sebou už máme opravu podchodu k autobusovému nádraží, který býval po vydatných srážkách často zatopen," přiblížil Jaromír Kohut z technických služeb.

Vyměnily se podélné zamřížované žlaby pod schodišti, došlo k likvidaci drnů kolem komunikací a chodníků a k jejich čištění. V nejbližších dnech je v plánu také oprava odvodnění před garážemi na ulici Vrchlického.

„Díky mírné zimě ušetřily technické služby na posypovém materiálu dva miliony korun. Peníze tak budeme moci vložit do oprav většího počtu chodníků a komunikací, než bylo plánováno,“ doplnil Jaromír Kohut.

Technické služby spotřebovaly v období od listopadu 2018 do února 2020 celkem 215 tun soli a 86 tun strusky. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o více než 80 procentní úsporu.