Město nejprve zjara zaplavily dvouletky. „Po dlouhé a mrazivé zimě byly dvouletky vysazené na městských záhonech hodně zesláblé a jejich bohatému nakvetení bránily i chladné noci. I přesto ale nakonec začaly květinové záhony hýřit pestrými barvami: po celém městě rozkvetly pestrobarevné macešky, modré pomněnky typicky jarní sedmikrásky. Nejhezčí záhony mohli obyvatelé města vidět před magistrátem města a na ulici 8. pěšího pluku,“ pověděl ředitel frýdecko-místeckých technických služeb Jaromír Kohut.

V závěru května a na začátku června však tyto pestré dvouletky zahradníci nahradili osvědčenými druhy letniček. „Ty vybíráme s ohledem na zdejší klimatické podmínky a také na náročnost jejich pěstování,“ vysvětlil Jaromír Kohut.

„Vysázeny byly aksamitníky různých barev v počtu 6000 kusů nebo nízké červené salvie, kterých je nyní po městě vysazeno 2500 kusů. Záhon před bývalým Krymem na ulici 8. pěšího pluku a záhon u sochy Maryčky na Radniční ulici zpestřily jiřinky ve směsi barev, kterých je celkem 1500 kusů, kromě toho i dalších 1500 kusů gazanií a rostlin okrasných listem, jako jsou stříbrné starčeky a okrasné kopřivy,“ vyjmenoval ředitel. To ale ještě zdaleka není všechno.

„V průběhu minulého týdne bylo na místecké náměstí Svobody umístěno také dvanáct pyramid s letničkami v kombinaci Petunia surfinia, Petunia conchita, Plectrantus a Bidens,“ doplnil Jaromír Kohut.

Během jarních měsíců pracovníci technických služeb po celém Frýdku-Místku provedli také náhradní výsadbu dřevin za pokácené stromy, které byly poškozené, polosuché či napadené houbovými chorobami.

„Jednalo se celkem o 62 stromů, především habrů, javorů, platanů, dubů a také byly vysázeny buky, jírovce, magnólie, okrasné jabloně a třešně, vrby, muchovníky a dřezovec,“ konstatoval ředitel. Dodal, že tyto nové stromy porostou v Koloredovském parku, Malém a Janáčkově parku, v Sadech Bedřicha Smetany, na Kolaříkově sídlišti na ulici B. Němcové a na Bezručově sídlišti na Havlíčkově ulici.

„Rádi bychom požádali obyvatele města, zejména pak mládež, aby nepoškozovali kůru těchto mladých dřevin a jejich kotvení, abychom se z jejich krásy mohli radovat i v dalších letech,“ požádal Jaromír Kohut.