Pavlína Weszterová se rozhodla podat žalobu poté, co definitivně zjistila, že ji Červík vodí za nos. V polovině srpna se od svého právního zástupce dozvěděla, že byl vydán platební rozkaz s patnáctidenní platností. Ten lze doručit pouze do vlastních rukou, což se ale nestalo.

Červík poté dostal dalších deset dnů na to, aby si převzal soudní obsílku. Bez úspěchu. Weszterová se v minulých dnech dozvěděla, že o žalobě se bude rozhodovat v nejbližších měsících. „Platební rozkaz je zrušen, mám čekat na jednání u soudu,“ řekla redakci.

Makléř spoléhá na právníky

Přestože to Roman Červík minulý týden slíbil, k dluhu se nevyjádřil. V telefonickém rozhovoru nicméně Deníku řekl, že vše mají v rukou jeho právníci a platební rozkaz by stejně neakceptoval. Už v květnu přitom Pavlíně Weszterové tvrdil, že jí peníze poslal na účet.

„Někdy koncem dubna jsem dostala esemesku, kde mě žádal o upřesnění termínu schůzky. Řekla jsem mu, že se sejdeme jedině v kanceláři mého právního zástupce. Po 13. květnu se ozval a chtěl číslo účtu. Slíbil, že peníze pošle, dostal pětidenní lhůtu, kterou opět nedodržel. Tvrdil, že nejpozději 18. května to pošle. Říkala jsem si, že počkám do 22. května, ale nic nepřišlo,“ uvedla Weszterová. Červík jí volal 29. května a řekl, že den předtím peníze poslal. „Peníze nepřišly,“ líčila před časem redakci 44letá Weszterová. - více zde: Naletěla podvodníkovi, nemá byt ani 800 tisíc korun

O problémech FM Reality více v Souvisejících článcích

Byt chtěla koupit společně se svou devětašedesátiletou matkou. „Průběžně jsme se dozvídaly, že má na svém kontě mnoho podvodů a že nejsme jediné, které podvedl. Pan Červík si asi neuvědomuje, že kdybychom včas nezrušily výpověď z bytu, tak jsme od 1. dubna mohly být bezdomovkyně,“ konstatovala Weszterová.

K majiteli FM Reality nyní poznamenala: „Mohu vás ubezpečit, že podvádí dál.“

Zaměstnancům dluží desítky tisíc

Redakce je v kontaktu s řadou věřitelů, a zdaleka nejde jen o podvedené klienty. „Z Červíka je mi nanic a nerada bych, aby napálil další svoje zaměstnance nebo další lidi. Chtěla bych reagovat na jeho „slinty“, že zaměstnanci odešli po nátlaku z okolí. Tak to opravdu nebylo, choval se jako největší machr, který má všechno u pr… Nám Červík dohromady dlužil určitě kolem padesáti až sta tisíc korun, ale je to pouze můj odhad,“ sdělila Deníku žena, která činnost realitky detailně poznala.

„Když se objevil problém, tak se Červík odvolával na to, že mu problémy způsobovali bývalí kolegové. Peníze jsme měli jenom díky tomu, že nám chodili platit nájemné ti, co Červíkovi věřili a mysleli si, že jim to bude posílat na účet. Pokaždé řekl, ať si to rozebereme, ale dále už to neposlal,“ konstatovala.