Než k samotné slavné skladbě, která je přes dvě stě let stará, vůbec došlo, ujal se slova místecký farář a papežský kaplan Josef Maňák. Když hudebníci skončili, kostelem se ještě dlouhou dobu ozýval nadšený potlesk. Deník po mši oslovil dva účinkující.

Prvním byl Martin Kajzar. „Myslím si, že nám to dnes velice dobře fungovalo. Orchestr byl totiž báječně sehraný. Musím pochválit i pana dirigenta. Zpívalo se mi bezproblémově. Abych se přiznal, pro mě to byla teprve druhá mše Jakuba Jana Ryby," řekl Martin Kajzar, který se narodil v Hnojníku. V současné době ale žije v Ostravě, kde i vystudoval Fakultu umění na Ostravské univerzitě. „Vánoce strávím nejen studiem, ale čas bude i na zasloužený odpočinek," pousmál se Martin Kajzar.

I šestadvacetileté Janě Měchové z Ostravy se hrálo velice dobře. „Loni to bylo rovněž skvělé. A kdo mě k hudbě vlastně přivedl? Moje maminka, která kdysi taktéž hrála. Na hudební nástroj jsem začala hrát v šesti letech. Vánoce oslavím samozřejmě s rodinou. Navíc se mi před pár měsíci narodilo miminko, takže to bude určitě moc hezké. Čtenářům bych chtěla do příštího roku kromě zdraví a štěstí popřát mnoho krásných hudebních zážitků. Byla bych moc ráda, pokud by se do kostelů na takovéto akce chodilo. Atmosféra zde bývá dokonalá," uzavřela Jana Měchová.