Osmý ročník akce se uskuteční na stovkách míst u nás, ale i v zahraničí. Bývá tradicí, že všude zazní pět stejných koled Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a na závěr vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Ve Frýdku-Místku na náměstí Svobody se lidé můžou těšit na vystoupení pěveckého sboru Catena musica, v Třinci před kulturním domem Trisia zazpívá Štývarův dětský sbor a ve Frýdlantu nad Ostravicí vystoupí písničkář Pavel Býma.

Koledy budou znít také u obecního úřadu ve Lhotce pod Ondřejníkem nebo na náměstí v Dobraticích, kde akci Česko zpívá koledy spojí za dva týdny se slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Zpívání koled bude v režii dětí z tamní základní školy a chrámového sboru Filia. Chybět nebude stánkový prodej domácích pochutin a řemeslných výrobků.

Zájemci, kteří by chtěli do zpívání koled zapojit také své místo, tak nejjednodušeji můžou učinit přes webové stránky www.ceskozpivakoledy.cz, kde lze nalézt mapu míst, která se v letošním roce ke zpívání přihlásila, a také formulář, jehož pomocí se lze přidat a nové místo přihlásit. V loňském roce se koledy společně v jeden čas zpívaly na více než osmi stovkách míst.

Texty všech těchto koled najdete v příloze, která vyjde v Deníku v den zpívání tedy ve středu 12. prosince. Tak nezapomeňte v 18 hodin přijít na některé z uvedených míst a užít si atmosféru této jedinečné akce.