Český národní fotbalový tým navštívil v sobotu závod Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích. Strávil tam zhruba dvě hodiny.Čeští reprezentanti v automobilce strávili dvě hodiny. Absolvovali mimo jiné exkurzi po výrobních halách a jako spolujezdci zažili testovací jízdu nových aut na tříkilometrové tra­ti.

Mluvčí HMMC Petr Vaněk fotbalistům poblahopřál k pátečnímu vítězství nad Srbskem v Ostravě.

Hráče zaujalo už to, že při příjezdu do nošovického areálu míjeli fotbalové hřiště. Dozvěděli se, že tamní interligu hraje dvanáct týmů.

„Naši lidé z ranní směny se opravdu těšili. Budou rádi, když vás uvidí. Nestyďte se jim zamávat," řekl fotbalistům Petr Vaněk.

Hráči nasedli do návštěvnického vláčku a během několika zastávek ve výrobních halách se pozdravili s řadou zaměstnanců.

Hovořili o tom, že to pro ně byla zajímavá zkušenost.

Český národní fotbalový tým navštívil v sobotu závod Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích. Strávil tam zhruba dvě hodiny.

„Vůbec jsem si nepředstavoval, do čeho jdeme. Opravdu mě překvapilo, jak je to obrovské a hlavně hrozně moderní," řekl Deníku plzeňský obránce Václav Procházka, jenž byl v Beskydech vůbec poprvé. Hory si v sobotu prohlédl alespoň z autobusu.

„Vždycky jsem byl akorát v Ostravě na fotbale, mimo město jsem se vůbec nedostal. Dá se říct, že dnes jsem z toho okolí viděl trošku víc," usmál se fotbalový reprezentant.

Vrba: prožil jsem tady x zim

To trenér Pavel Vrba zná Beskydy dobře. Krátce působil v Rožnově, ale hlavně žil třicet let v Havířově.

„K tomuto regionu mám vztah. Často jsme tady jezdívali, hlavně manželka s dcerami – jezdily lyžovat na Bílou. Takže tento kraj známe. Mám i rodinu v Ostravici, takže sem tam se tady ukážu. Určitě je to velice příjemný kraj," řekl redakci reprezentační kouč Pavel Vrba.

„Prožil jsem tady x zim, takže vím, jak to tady vypadá. Přestěhoval jsem se do rodného Přerova, takže z tohoto pohledu se to samozřejmě trošičku změnilo. Ale určitě i manželka se sem s dětmi ráda vrací. I z Přerova je to kousek," řekl Vrba.

Co si z exkurze odnesl? „Byl jsem doslova šokován, jakým tempem zaměstnanci dokážou vyrábět auta. Myslím, že musí být minimálně tak šikovní jako fotbalisté na hřišti – když se jim daří," pravil kouč národního týmu.

Václava Procházku zaujala i ta část výroby, která je plně automatizovaná. „Připadal jsem si jako v nějakém filmu – Terminátor nebo tak něco," poznamenal.